• 2018-09-01 05:53:01

Kış aylarında en çok düşündüğümüz evimizin ısınması ve buna bağlı olarak da doğal gaz faturası ve elektrik faturasının yükselmesi olsa gerek. En çok yükselme hiç şüphesiz ki doğal gaz faturasında yaşanmaktadır. Doğal gaz faturamızı düşürmek için hepimiz çeşitli yöntemler deniyor olabiliriz. Gaz faturası kış aylarında en çok para ödediğimiz faturadır, bunu ne kadar düşürürsek bütçemize elbetteki faydası olacaktır. Öncelikle şunu söylemek gereklidir ki kombiyi yakmayarak tasarruf olmaz, ısınamıyorsak evde ev halkı üşüyor, yorganların altında oturuyor ise bizce buna tasarruf denmez. Kış ayıdır, soğuktur elbette kombileri yakacağız, bizim yapmamız gereken kombimiz, petekler ve ev için çeşitli önlemler almaktır.

Doğal gaz faturası elbetteki bir miktar yüksek gelecektir. Bunu gaz faturasını düşürmek her ev için çok farklı etmenlere bağlıdır. Öncelikle evin metre karesi ile ilgili dir. Siz 180 metre kare evde oturuyor ve tüm odaları ısıtıyorsanız, sizin doğal gaz faturanızın 100 TL nin altına düşürmek diye bir çaba içinde olmanız çok yanlış olsa gerek. Söylemek istediğimiz bu konuda biraz gerçekçi olalım.

Öncelikli yapmamız gereken kışın ilk ayında müsait olduğumuzda kombinin bakımını yaptırmaktır. Kombiyi sadece arızalandığında değil rutin olarak bakımının yapılması çok önemlidir. Oluşabilecek arızalar önceden giderilir, enerji tasarrufu sağlar. Kombilerde yoğuşmalı kombiler vb. teknolojiler gazı daha verimli yakmayı sağlayarak enerji tasarrufu yapmanızı sağlaya bilir. Bu konuyu Yetkili kombi servisi niz ile görüşebilirsiniz. Peteklerin temizliğide enerji tasarrufu ve ortamın ısınması için çok önemlidir. Peteklerin yeterince temiz olmaması doğal gaz faturanızı yükseltebilir. …

 

İletişim : 0850 241 15 69 - 0537 443 15 69